Pasākumu arhīvs
Aicinām pievienoties Latvijas neatkarības atjaunošanas svinībām 4. maijā Cēsīs!
Plkst. 11.00 Riekstu kalnā tautas vērtes kopas “Dzieti” koncerts “Putnu dziesmas”.
Plkst. 12.00 Vienības laukumā svinīgā ziedu nolikšana un rokgrupas “Pērkons” svētku koncerts.

Ziedonis un pavasaris, pavasaris un Ziedonis. Dzeja, kas caurvij ikdienu, atklājot gan dzīves skaistumu, gan tās neizbēgamās skarbās realitātes, viegli un maigi, ieskandināsim maija sākumu un latviskumu koncertā “Nekā jau nepietrūkst” 30. aprīlī pl.19:00, koncertzālē “Cēsis”.
Koncertā piedalīsies: mūziķis Goran Gora ; Vidzemes kamerorķestris ; Cēsu Valsts ģimnāzijas jauniešu koris “Tomēr” un meiteņu koris “Volante” (diriģents Patriks Kārlis Stepe), jauktais ansamblis (vadītāja Anna Bartušēvica), JDK “Kande” (vadītājs Andis Kozaks). Cēsu 1.pamatskolas zēnu koris (vadītāja Ilze Grinfelde) un dažādi solisti.
Kopā saskatīsim un iemūžināsim mirkļa skaistumu, kā arī svinēsim fonds “Viegli” 15 gadu jubileju!
Pasākumu organizē: Cēsu Kultūras pārvalde sadarbībā ar Cēsu Valsts ģimnāziju un Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” Ieeja: 7 EUR ; 5 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem un DRAUGA kartes īpašniekiem. Biļetes: www.bilesuparadize.lv un kasēs

Koncertzālē “Cēsis” pasniegs prestižo Dejas balvu.
Koncertzālē “Cēsis” 29. aprīlī notiks prestižā Dejas balvas pasniegšanas ceremonija, kurā godināsim izcilākos sasniegumu dejas mākslā 2023. gadā un 2024. gadā. Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā.
Šogad Mūža balvas dejas mākslā saņems horeogrāfe, dejotāja un dejas pedagoģe Gunta Bāliņa, kā arī horeogrāfe un pedagoģe Baiba Rasma Šteina. Ceremonijā tiks pasniegtas balvas 15 kategorijās, izceļot labākos jauniestudējumus, uzvedumus un dejas notikumus, kā arī pedagoģisko un pētniecisko darbu.
Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju un Cēsu novada pašvaldību. Cēsis 2025. gadā ir Latvijas kultūras galvaspilsēta, un šis pasākums ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem šajā kontekstā.
Aicinām visus interesentus sekot līdzi šim nozīmīgajam notikumam un atbalstīt Latvijas dejas mākslas izcilākos pārstāvjus!
Pasākumu būs iespējams vērot arī tiešraidē portālā LSM.lv un REplay.lv, kā arī ierakstā kanālā LTV1.
Vairāk lasi: DEJAS BALVA

Svinot latviešu grāmatniecības piecsimtgadi, Latvijas Bibliotēku nedēļu un akcentējot Cēsis kā Latvijas kultūras galvaspilsētu, bibliotēkas kolektīvs atjauno ilggadējo tradīciju un aicina apmeklētājus uz “Bibliotēku pusNakti” 25. aprīlī.
Nedaudz ielūkojoties vēsturē, atgādinām, ka 2009. gada aprīlī Cēsu Centrālā bibliotēka bija pirmā bibliotēka Latvijā, kas aizsāka plašo un daudzveidīgo pasākumu “Bibliotēku nakts”, kas guva ievērojamu sabiedrības atsaucību un piesaistīja apmeklētājus no visa Cēsu reģiona. Šis pasākums kļuva par bibliotēkas radošuma un atpazīstamības simbolu un tika rīkots līdz pat 2015. gadam, kad tas pēdējo reizi notika neilgi pēc rekonstruētās ēkas atklāšanas, prezentējot bibliotēkas piedāvāto pakalpojumu daudzveidību un pasākumu klāstu visai ģimenei.
Arī šogad, 25. aprīlī, bibliotēkas durvis būs atvērtas apmeklētājiem līdz pusnaktij!
Pasākumu programma*
No plkst. 10.00
Orientēšanās bibliotēkā – bibliotēkas telpu un krājuma iepazīšana
No plkst. 13.00
Bibliotēkas pagrabstāvā
Izlaušanās spēle “Dzejas detektīvs”. Spēle komandām līdz 6 personām. Iepriekšēja pieteikšanās bibliotēkā klātienē vai zvanot uz tālr. nr. 20236342
No plkst. 16.00
Bērnu apkalpošanas nodaļā
Radošās darbnīcas
No plkst. 16.00
Periodikas lasītavā
“Lasīt ar acīm, pirkstiem un ausīm”. Iepazīsti Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkas piedāvājumu kopā ar bibliotekārēm Irēnu Lāci un Guntu Romanovsku!
Plkst. 17.00
Bērnu apkalpošanas nodaļā
Tikšanās ar literāti Leldi Jauju. Saruna par prozas grāmatu bērniem “Tās ir tikai superspējas” (2023), par ko 2024. gadā nominēta Jāņa Baltvilka balvai
Plkst. 18.00
Pieaugušo apkalpošanas nodaļā
“Dzīve grāmatas lappusēs”. Tikšanās ar Lindu Mūrnieci, grāmatas “Meitene ar pistoli uz jumta” autori
Plkst. 19.00
Bērnu apkalpošanas nodaļā
Tikšanās ar improvizācijas teātra pasniedzēju, aktieri un leļļu meistaru Kasparu Silavu. Saruna par aizraušanos ar leļļu tamborēšanu, iepazīšanās ar tamborētajiem monstriņiem – dažādu aizraujošu stāstu varoņiem
Plkst. 20.00
Mācību telpā 3. stāvā
Cēsu Rotary kluba pārstāves Ilmas Zālītes stāstījums par projektu “Cēsu muižtaka” un izstrādāto maršruta karti “Apkārtgājiens gar Cēsu muižām”
Plkst. 20.30
Pieaugušo apkalpošanas nodaļā
Tikšanās ar publicistu, mūziķi, teologu, ceļotāju Hariju Vagrantu. Saruna par grāmatām “Ielu muzikanta dienasgrāmata” (2017), “Trakā mugursomnieka negantie piedzīvojumi” (2023), “Viņpus nāvei” (2024)
Ieeja bez maksas
Publicitātes nolūkos pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana

Maija KOVAĻEVSKA, soprāns
Agnese EGLIŅA, klavieres
Dita KRENBERGA, flauta
Kristers ŠĪMANIS, čells
Guntars FREIBERGS, sitaminstrumenti
Festivāla kamermūzikas programmā operas soliste Maija Kovaļevska sniegs koncertu, kurā pirmo reizi Latvijā tiks atskaņota Pētera Vaska kamerkantāte “Latvija”, dziesmu cikls “Mīlas dziesmas” un tautas dziesmu apdares. Līdzās latviešu vokālās mūzikas pērles kā Jāzepa Vītola “Pie tava augstā baltā loga” un “Aizver actiņas”, Jāņa Mediņa “Ir viens Vakars” un Lūcijas Garūtas “Mēness laiva“.
Soprāns Maija Kovaļevska ir pasaulē atzīta Latvijas operdziedātāja, kas savu dziedātājas spožo starptautisko karjera ar uzvaru Plasido Domingo rīkotajā konkursā Operalia 2026. gadā.
2006. gadā Maija Kovaļevska ar Mimī lomu debitēja Metropolitēna operā Ņujorkā. Pēc gada šajā opernamā viņa dziedāja arī Eiridīkes lomu operā Orfejs un Eiridīke maestro Džeisma Levaina vadībā. Metropolitēna operā Maija Koveļevska dziedājusi vairāk nekā piecdesmit lomas, kā arī piedalījusies opernama 125. jubilejas koncertā. 2010. gadā dziedātāja debitēja Koventgārdena operā ar Mikaēlas lomu, bet 2011. gadā – Vīnes Valsts operā un Milānas Teatro alla Scala.
Koncertā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.
Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: [email protected].
Atbalsta:


Aicinām pilnvērtīgi piedzīvot Cēsu vēsturisko vecpilsētas šarmu, nakšņojot mūsu draugu “Mājas Cēsīs” dizaina apartamentos “Spīdalas nams” un lauku idilli “Žagaru māja” .

Cēsis pievienojas pasaules pilsētu kustībai, kas rīko “Artwalk” jeb atvērto darbnīcu dienas – unikālu iespēju ielūkoties mākslinieku radošajā procesā un baudīt daudzveidīgu mākslas pieredzi. Šī iniciatīva piedāvā apmeklēt vairākas galerijas un darbnīcas vienā dienā, ļaujot nesteidzīgi izpētīt Cēsu kultūrvidi un atklāt jaunas mākslas telpas un autorus.
No aprīļa līdz septembrim, katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00, Cēsu ielās un radošajās telpās notiks “Artwalk Cēsis”. Šī pastaiga atšķiras no tradicionālajiem muzeju un izstāžu apmeklējumiem – nav nepieciešams gids, nav noteikta maršruta, un viss notiek nepiespiestā atmosfērā. Nav jāsteidzas un nav jāved ziedi – galvenais ir baudīt mākslu un iepazīt tās veidotājus.
Pasākuma mērķis ir ne tikai padarīt mākslu pieejamāku, bet arī veicināt Cēsu atpazīstamību mākslas un kultūras cienītāju vidū. Īpaša uzmanība tiek pievērsta iedzīvotājiem, kas nesen pārcēlušies uz dzīvi Latvijā, kā arī vietējai kopienai, kas vēlas aktīvāk iesaistīties pilsētas kultūras dzīvē. “Artwalk Cēsis” ir iespēja satikt māksliniekus, iepazīties ar viņu darbiem un piedalīties sarunās, kas veido pilsētas radošo vidi.
Lai pasākums būtu pārskatāms un ērts apmeklētājiem, katru mēnesi tiek izveidota jauna karte un ceļvedis, kas iekļauj informāciju par dalībniekiem, atvērtajām galerijām un studijām. Kartes ir pieejamas gan drukātā, gan digitālā formātā, un katra dalībnieka telpa būs atpazīstama pēc īpaša “Artwalk” plakāta logā.
Pasākums ir pieejams bez maksas, nodrošinot mākslas baudījumu ikvienam interesentam. Tā popularizēšanai tiek izmantoti sociālie tīkli, vietējie pasākumu kalendāri un tradicionālie reklāmas kanāli, lai sasniegtu gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus no citām Latvijas pilsētām un ārvalstīm.
“Artwalk Cēsis” ir vairāk nekā tikai pastaiga – tā ir iespēja izveidot ilgtermiņa attiecības ar māksliniekiem, veicināt radošo vidi un atbalstīt vietējo mākslu. Pievienojies un atklāj Cēsis no jauna caur mākslas prizmu!
Sestdienas, 12. aprīļa, Artwalk piedalās:
Cēsu Izstāžu nams;
Sirdsapziņas ugunskurs;
Raiņa kvartāls;
Ruckas muiža;
Dzintras Vilks darbnīca;
Līvas Graudiņas darbnīca;
Koncertzāles ”Cēsis” galerija;
Pasaules latviešu mākslas centra galerija;
LIGA LIGHT PORCELAIN;
Dimension Ink;
Tēlnieka Matiasa Jansona darbnīca Silķēs;
Leldes Kalnītes darbnīca;
Biedrība HARMONIJA;
Mākslas telpa Mala.

Gidons KRĒMERS, vijole
Elza SILIŅA, vijole
Kamerorķestra Kremerata Baltica solisti:
Alīna VIŽINE, vijole
Giedre DIRVANAUSKAITE, čells
Kristers ŠĪMANIS, čells
Kamerorķestris Kremerata Baltica
Programmā: Pēteris Vasks, Arvo Perts, Bendžamins Britens, Gija Kančeli, Johans Sebastians Bahs
Gidona Krēmera repertuārs ir neparasti apjomīgs — tajā ir gan teju visi klasicisma un romantisma skaņdarbi vijolei, gan laikmetīgā mūzika. Izcilais vijolnieks pirmatskaņojis daudzu komponistu opusus, no kuriem liela daļa bijusi veltīti tieši viņam. To vidū arī divi Pētera Vaska zināmākie koncerti, kas pirmatskaņoti kopā ar Krēmera izveidoto kamerorķestri Kremerata Baltica – vijoļkoncerts “Tālā gaisma” un Meditācija vijolei un stīginstrumentu orķestrim “Vientuļais eņģelis”.
Festivālā “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Gidons Krēmers viesos pirmo reizi, programmā iekļaujot gan Vaska, gan citu komponista domubiedru mūziku, īpaši pievēršoties Arvo Pērta talantam, kurš šogad atzīmē savu 90. jubileju.
Kādreiz Latviju un Igauniju mēdza saukt par brālīgām zemēm un tieši tāpat brālīgi ir sekmējusies abu valstu dižgaru Pētera Vaska un Arvo Pērta pasaules karjera. Abu komponistu mūzika ir kļuvusi par savu valstu atpazīstamu zīmolu, veidojot arī Gidona Krēmera un vēlāk Kremerata Baltica repertuāra stūrakmeni. Regulāri atskaņojot šo meistaru opusus, tos iepazinuši un iemīlējuši klausītāji visā pasaulē.
Koncertā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.
Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: [email protected].
Atbalsta:


Aicinām pilnvērtīgi piedzīvot Cēsu vēsturisko vecpilsētas šarmu, nakšņojot mūsu draugu “Mājas Cēsīs” dizaina apartamentos “Spīdalas nams” un lauku idilli “Žagaru māja” .

Cēsis ir lieliska vieta literāram pārgājienam – šeit vēsture, daba un kultūra saplūst vienā skaistā ainavā!
Sestdien, 12. aprīlī plkst. 12.00, Cēsu Centrālā bibliotēka organizē pasākuma cikla “Četru gadalaiku literārie pārgājieni” pirmo pārgājienu – “Ziedošais pavasaris”, kas vedīs caur rakstnieku dzīvi, daiļradi un literāriem darbiem. Pārgājiena garums – 5 km.
Doties literārā pārgājienā pavasarī pa Cēsīm ir lieliska ideja vairāku iemeslu dēļ:
- Pavasara skaistums un iedvesma – Cēsis pavasarī ir īpaši gleznainas ar ziedošiem kokiem, zaļojošiem parkiem un vēsturiskajām ieliņām, kas rada ideālu vidi literārai iedvesmai.
- Bagātīgs kultūras un vēstures mantojums – Cēsis ir viena no senākajām Latvijas pilsētām ar dziļām kultūras saknēm, kas mijas ar īpašiem notikumiem.
- Radošuma veicināšana – Pastaiga dabā un pilsētas vēsturiskajā vidē palīdz atslēgties no ikdienas steigas un ļauj vieglāk radīt jaunus literārus darbus vai baudīt jau esošos tekstus citā gaismā.
- Cēsu iedvesmojošās vietas – Cēsu pils parks, vecpilsētas ieliņas un Cēsu pilsdrupas ir tikai dažas no vietām, kur var baudīt literatūru un vērot pavasara atmodu.
- Iespēja izbaudīt dzejas un prozas lasījumus – Šādā pārgājienā var klausīties vai lasīt dzeju un prozu, kas saistīta ar pavasari, dabu un cilvēka attiecībām ar apkārtējo pasauli.
- Literārais pārgājiens pavasarī pa Cēsīm var kļūt par neaizmirstamu piedzīvojumu, kur literatūra savijas ar dabas skaistumu un vēstures elpu.
Plānotais maršruta garums aptuveni 5 km pa Cēsu pilsētu, pārgājiena ilgums aptuveni 3 stundas. Dalībnieku skaits ierobežots.
Sasniedzot dalībnieku skaita ierobežojumu, pieteikšanās pārgājienam ir noslēgusies!

PAR KONFERENCI
“Subject:Creativity” ir vieta, kur satiekas drosme, atklātība un zinātkāre. Arī šogad aicinām jūs ieraudzīt sevi, darbu, dzīvi un pasauli no cita skatpunkta, ļaujot sevi izaicināt kopā ar daudziem citiem radošiem prātiem vienā telpā.
KĀPĒC PIEDALĪTIES?
Konference “Subject:Creativity” ir domāta ikvienam, kurš:
- Meklē jaunus iedvesmas avotus.
- Vēlas stiprināt savu radošo pašapziņu un potenciālu.
- Saskaras ar šķēršļiem savu ideju īstenošanā.
- Vēlas satikt līdzīgi un atšķirīgi domājošus.
Plašāka informācija ŠEIT.
